آموزش عکاسی دیجیتال

6 ترفند سریع عکاسی فوق العاده از بالا

در عصر اینستاگرام، می بینیم که همگی دچار تب عکاسی هستیم. بعضی ها با دوربین دیجیتال و یا موبایل مشغول عکاسی هستند و از آن لذت میبرند حتی اگر هنوز نمی دانید که چگونه عکس های زیبا بگیرید، اما قطعا می توانید عکس های خوب و زیبا را درک کنید. اما برای اینکه شما هم بتوانید عکس های زیبا بگیرید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا بتوانید عکس هایی زیبا از زاویه بالا بگیرید.

1 – قانون یک سوم
thirds
این شاید شناخته شده ترین قانون ترکیب بندی در عکاسی باشد. وقتی کادر را تنظیم می کنید، یک شبکه 3×3 را تصور کنید و اشیای غالب (یا مواردی را که بیشترین توجه را به سمت خود جلب می کنند) را نزدیک یکی از تقاطع ها یا در بین خطوط قرار دهید. در این مورد، ما گلها را در بین خطوط عمودی سمت راست قرار داده ایم. این کار به تصویر شما تعادل و جذابیت بیشتری نسبت به وقتی می دهد که اشیا را در مرکز یا بسیار نزدیک به حاشیه ها قرار می دهید.

2 – خطوط راهنما

leadinglines
چشم بیننده را با استفاده از خطوط فرضی یا به اصطلاح “راهنما” که در کادر شما کشیده شده است به سمت کادر جلب کنید. در این تصویر، تخته کار خط راهنما را ایجاد کرده و چشم شما را تشویق می کند که به مرکز کادر نگاه کند. تخته برش دوم و چاقو خط دوم را ایجاد می کند که آن هم چشم را به سمت مرکز کادر می کشاند.

3 – گروه های سه تایی

threesarrows
نکات زیادی در مورد گروه های سه تایی وجود دارد. این گروه های سه تایی به چشم شما اجازه می دهد تا بدون اینکه تحت فشار باشد به تصویر نگاه کند، و همچنین یک چرخه حرکت در کادر شما ایجاد می کند (مانند نماد بازیافت!)، و چشم شما را به تصویر هدایت می کند. در این تصویر، پاکت خرید و کارت ها دسته های سه تایی را ایجاد می کنند و چشم به راحتی در بین این دسته های سه تایی حرکت می کند.

مشاهده مطلب  روشهای خلاقانه برای عکاسی از برداشت محصولات پاییزی

4 – اجزای طبیعی

life
این شماره یک نکته عجیب اما بسیار مفید است. همیشه سعی کنید یک عنصر طبیعی مانند گیاه، دست، غذا و … به عکس خود اضافه کنید. وجود یک عنصر طبیعی به تصویر شما زندگی می بخشد و حس تازگی به عکس می دهد. مانند کاری که این برگ monstera در عکس زیر انجام داده.

5 – کادر را پر کنید

fillframe
از نزدیک شدن به سوژه نترسید و بعضی از اشیا را در کادر پخش کنید. بر روی یک جسم خاص فوکوس کنید و بگذارید بقیه اشیایی که در کادر پخش شده اند به فوکوس بر روی جسمس که شما می خواهید فوکوس کنید کمک کند (مانند این کوکتل صورتی خوشمزه). این تکنیک همچنین به صورت ماهرانه ای تازه کار بودن عکاس را پنهان میکند.

6 – الگوها را بشکنید

breakpattern
مغز ما الگو ها و تکرار را دوست دارد، اما ما هم قانون ششکنی های کوچک در این الگو ها را دوست داریم. دیدن یک عنصر که این قانون ها را شکسته، آن صحنه را هیجان انگیزتر و مهیج تر می کند. به تصویرتان زندگی ببخشید و کمی آنرا بهم بریزید، مانند کاری که ما در این عکس با این برس ریمل انجام دادیم و نظم صحنه را بهم زدیم.

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا