آموزش عکاسی دیجیتال

5 نکته برای عکاسی بهتر طبیعت

5 نکته برای عکاسی بهتر طبیعت

یکی از بیشترین موارد رقابت در عکاسی پیدا کردن موضوع خوب است. مردم می خواهند تصاویری از مکان ها وچیزهایی را ببینند که در حالت عادی برای خودشان ممکن نیست. خوشبختانه با نگاهی کوچک، شما بیشترین منابع را خواهید داشت تا تصاویری شگفت انگیز بگیرید که جذابیت و زیبایی بی نظیری داشته باشد: طبیعت. اگر بخواهید از کوهها، اقیانوس وحتی حیاط خلوت خود عکس بگیرید،روشهایی وجود دارند که بهترین تصاویر ممکن درهر زمان را خلق کنید. در اینجا پنج نکته اساسی وجود دارند که کمک میکنند تصاویر بهتری از طبیعت بگیرید :

Nature

#1 از نزدیک «کوچک» عکس بگیرید.

بیشتر رفت و آمدها در طبیعت برای ما کاملا ناشناخته اند. اتفاقات کوچکی در حال وقوع هستند که می توانند شانس های بزرگی برای گرفتن تصاویر شگفت انگیز باشند

Dew

فراموش نکنید زمانیکه در طبیعت درحال عکس گرفتن هستید،به کوچکترین جزئیات توجه کنید. لنزی بیاورید که زوم مناسب «بالای 50 میلی متر» و قابلیت تمرکز نزدیک داشته باشد.

Lens

بخاطر داشته باشید،هرچه نزدیکتر باشید تصاویر بهتر خواهد بود. توجه خاصی به مواردی که در طبیعت میتوانند در حشرات،برگها، گلها وخود زمین یافت شوند،داشته باشید.

Plant

#2 بالا ، پایین و همه طرف را نگاه کنید.

اکثر ما بطور عادی فقط روبه روی خود را میبینیم، در صورتی که موارد شگفت انگیز بسیاری برای دیدن و حتی یک عکاسی خلاقانه وجود دارد. در بالای سرتان به ابرهای جذاب و مهیج نگاه کنید و تصاویری ارزشمند بگیرید.

trees-1

با گرفتن تصاویری بی نظیر از عمق ومناظر عمودی،توجه بیننده را  جلب خواهید کرد.

Field
از قدرت چشم اندازها استفاده کنید و به هر آنچه در اطراف شما یا بالای سرتان و زیر چانه تان میگذرد، توجه کنید.

#3 نور را ببینید.

نور قدرت اصلی پشت همه ی عکس هاست. اجسام را درخشان نشان می دهد و سایه وانعکاس را به تصاویرتان می آورد.
زمانیکه در فضای بیرون عکسبرداری میکنید، توجه خاصی به شکل گرفتن سایه ها داشته باشید واز آن عکس بگیرید. این به شما کمک می کند تصاویری خشک ویکنواخت نداشته باشید.

Sunlight
جهت نور که با زاویه خورشید ایجاد می شود، نیز بسیار مهم است. هر موقعیت را بیشتر از یکبار و در زمانهای متفاوتی از روز یا شب نگاه کنید.

#4 زود هنگام بیرون بروید …. تا دیروقت بیرون بمانید.

اگر بدنبال نور واقعی در تصاویرتان هستید،به این معنی است که باید در زمان همان رویداد آنجا باشید.بسیار عالی خواهد بود اگر در زمان طلوع آفتاب و یا ساعات غروب خورشید بیرون بمانید. مطمئنا با پیدا کردن نور مناسب، تصاویری بی نظیر خلق خواهید کرد. همچنین بیشتر حیوانات و حشرات در این ساعات بیرون هستند،پس باید خواب خود را از دست بدهید تا اتفاق ناب بیفتد.

trees-3

#5 ذخیره داشته باشید.

بدترین اتفاق برای یک عکاس این است که شارژ باطری تمام شود یا کارت حافظه پر شود که متأسفانه زیباترین مناظر را از دست خواهد داد.
این یک امر ضروری است که یک باطری وکارت حافظه یا فیلم یدکی و همچنین دستمال لنز برای مواقع بارانی و کثیف شدن لنز،به همراه داشته باشید.

Lens-Cloth
به این پنج نکته عمل کنید و بهترین عکسبرداری را در طبیعت برای خود رقم بزنید.

منبع : Digital Photography School

0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا