پنج مورد در ارتباط با Google Pixel 6 که ما نمیدانیم

شایعات و اخبار هایی که پخش شده، باعث شده تا تقریبا همه چیز را در مورد گوگل پیکسل 6 بدونیم و انتظاراتی در ارتباط با آن داشته باشیم. اما چون که هنوز Google Pixel 6 به طور رسمی معرفی نشده ، ما به طور قطعی نمی تونیم این شایعات رو تایید کنیم، و همه این اخبار ها تنها گمانه زنی هایی در مورد Google Pixel 6 هستند. در ادامه پنج تا از این موارد را با هم بررسی می کنیم.

زمان زیادی تا 19 اکتبر نمانده، در این روز به طور رسمی از Google Pixel 6 رونمایی می شود. اخیرا چند گمانه زنی در مورد این گوشی زده شده که ما آن ها را بررسی کرده ایم و قصد داریم در این مقاله پنج مورد از چیز هایی که می توان از Google Pixel 6 انتظار داشت را به شما معرفی کنیم.

با توجه به جزئیات منتشر شده توسط خود گوگل، این گوشی به عنوان یک رفرشر (refresher)، یک دستگاه برتر با مجموعه ای قوی از دوربین های عقب (اصلی ، فوق عریض و در 6 Pro دارای یک تله فوتو) خواهد بود با ظاهری کاملاً جدید به همراه چیپست Tensor طراحی شده توسط گوگل.

برخی از شایعات پخش شده در مورد Google Pixel 6 و نسخه پرو آن که گران تر هم هست، شامل: صفحه نمایش 6.4 اینچی 90 هرتز و باتری 4.614 میلی آمپر ساعتی برای Google Pixel 6، رزولوشن 6.7 اینچی QHD Plus با رفرش 120 هرتز صفحه نمایش و باتری 5000 میلی آمپر ساعتی برای نسخه Pro و حداکثر 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای هر دو.

اما هنوز خیلی چیز ها وجود دارد که ما در مورد این گوشی نمیدوینم. در ادامه به پنج مورد از این موارد می پردازیم.

1. تاثیر تنسور بر روی عکس ها چیست

وقتی که گوگل در یک پست وبلاگ، قابلیت های چیپست Tensor را مورد بررسی قرار داد، این شرکت چندین راه را برای پیشرفت عملکرد گوشی معرفی کرد.

با توجه به اینکه عکاسی اهمیت بالایی در گوشی های پیکسل دارد، ما باید بیشتر در مورد این که چگونه Tensor، قابلیت های عکس Pixel را تغییر می دهد، بدانیم.

آیا این چیپست نرم افزار عکس گوگل را بیش از حد فعال می کند؟ قابلیت عکاسی در شب گوشی، پیشرفتی می کند؟ با سرعت بالا تر و وضوح بیشتر عکس برداری می کند؟ تصحیح رنگ دقیق تری دارد؟ بین لنزهای اصلی، فوق عریض و تله فوتو، برابری رنگ و نور بیشتری وجود دارد؟ ما بی صبرانه منتظر هستیم که این گوشی وارد بازار شود و چیپست آن را آزمایش کنیم.

2. آیا تشخیص چهره و اثر انگشت روی صفحه وجود دارد

ما شایعات و کد اندروید 12 را در مورد اسکنر اثر انگشت روی صفحه، شنیده ایم و همچنین مدیران رسمی گوگل به این ویژگی اشاره کرده اند، ولی به طور قطعی نمیدونیم  که آیا پیکسل 6 دارای تشخیص چهره خواهد بود یا نه؛ زیرا شایعه ای هم در این مورد پخش نشده است.

Google Pixel 4 دارای تشخیص چهره برای قفل صفحه بود، بنابراین دور از انتظار نیست که شرکت بخواهد روشهای احراز هویت برای باز کردن قفل را بیشتر کند. اما Google Pixel 4 از مجموعه ای از سنسورهای نقشه برداری سه بعدی نیز استفاده می کرد و نمی توان گفت که آیا این شرکت در این زمینه توسعه یافته است یا خیر. ولی روشی هم برای انجام این کار که نیازی به وجود سنسورها ندارد، ارائه داده شده است.

سونیا جوبانپوترا Soniya Jobanputra، مدیر محصولات تیم پیکسل، در ژوئن 2020 گفت که تشخیص چهره ممکن است در پیکسل 6 وجود داشته باشد. اما باز هم تضمینی بر ثبات آن نیست.

3. نسخه پرو آن چقدر متفاوت تر است

آن طور که ما فهمیدیم نسخه پرو Google Pixel 6 گران تر می باشد. البته گوگل تایید کرده که تنها تفاوت آن دو این است که پرو یک دوربین بیشتر دارد. منظور ما از این که میگیم گوگل تایید کرده این که با توجه به عکس هایی که منتشر شده می توان یک دوربین اضافی را در عقب گوشی مشاهده کنیم.

شایعات نشان می دهند که Pro دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی بزرگتر با رفرش 120 هرتز و رزولوشن کمیاب QHD Plus (3200 x 1800) است، در حالی که گفته می شود Google Pixel 6 دارای صفحه نمایش 6.4 اینچی با حداکثر رفرش 90 هرتز و رزولوشن Full HD است.

ما همچنین انتظار داریم که یک باتری بزرگتر در نسخه پرو وجود داشته باشد و مثل این که باتری آن 5000 میلی آمپر ساعت است که بیش از 4614 میلی آمپر ساعت در Pixel 6 است.

4. Pixel Pass چیست

یکی از شایعات عجیب اخیر نشان می دهد که گوگل، Pixel Pass را نیز در 19 اکتبر معرفی می کند، که انتظار می رود مانند Apple One چند سرویس باشد. اما ممکن است چیزی فراتر از یک نرم افزار باشد خبر نشان می دهد که Pixel Pass همچنین می تواند به معنای ارتقاء سخت افزار کاربران، نیز باشد.

این می تواند راهی جذاب برای گوگل باشد که بیشتر به پلتفرم خود تبدیل شود.

5. آیا پیکسل 6 در ارتقاء بعدی اندروید از ویژگی های اندروید نسبت به سایر گوشی ها، بیشتر برخوردار خواهد شد یا خیر

یکی از رازهای بزرگ چیپست Tensor و Pixel 6 به طور کلی این است که آیا قابلیت های پیشرفته آن باعث می شود Google بتواند در به روزرسانی های بعدی اندروید ویژگی های جدیدی را به طور انحصاری برای گوشی اضافه کند.

تلفن های پیکسل قبلی تغییر چندانی در سخت افزار برای فعال کردن این ویژگی ها نداشتند. ما خیلی کنجکاو هستیم که بدونیم تمام فناوری Pixel 6 نسبت به پیکسل های قدیمی چقدر پیشرفته تر خواهد بود.

WELCOME,

Enjoy luxury, exclusivity and discretion

NOW TREAT YOURSELF!

Get 25% Off & Free Shipping On Your First Order. Enter Code WELL25SPE

دیجی سنتر
Logo