آموزش عکاسی دیجیتال

3 عادت که هر عکاس فضای بیرون باید ایجاد کند تا ثبت های استثنایی را از دست ندهد

3 عادت که هر عکاس فضای بیرون باید ایجاد کند،تا از عکس های اضافی جلوگیری شود.

آیا تابحال درحال گرفتن عکس از یک غروب خورشید پر زرق و برق،متوجه شده اید که نمیتوانید ادامه دهید،زیرا باطری شما رو به اتمام است ؟
شاید شما به منزل بیایید و عکس هایتان را ظاهر کنید و متوجه شوید که همه ی آنها بطور غیرعادی صدها نقطه ی گردو غبار دارند که آنها را غیر قابل استفاده میکند.
اکثر ما چنین تجربه ای داشتیم.خوشبختانه روش های جدیدی وجود دارند که از ایجاد عکس‌های اضافه جلوگیری می‌کنند.

Kerry-Park-Sunset

عادت #1 : باطری های خود را شارژ کنید.

اینطور به نظر می رسد که شما باید باطری های خودتان را شارژ کنید اما شما تعجب میکنید که چرا بقیه افرادیکه در فضای بیرون عکس  می اندازند،هیچ باطری اضافی ندارند.در حقیقت بخاطر این است که قبلا خودتان چنین تجربه ای داشته اید.
حدود یک سال قبل در سفری که به نروژ داشتم،خواستم از منظره تماشایی آن عکس بگیرم وقبل از اینکه باطریم تمام شود تعداد اندکی عکس گرفتم در حالیکه دو باطری یدک داشتم اما هردو آنها خالی شد. متاسفانه کل سفر من خراب شد،زیرا فراموش کرده بودم باطری هایم را شارژ کنم.

trollstigen-sunset-glow

بهد از آن اتفاق عادت کردم،به محض برگشت از سفر باطری هایم را شارژ کنم تا فراموش نشود.

عادت #2 : تمیز کردن ابزارها

تمیزکردن چرخ دنده دوربین بسیار مهم است، هم برای طول عمر ابزار وهم برای بهبود کیفیت تصویر.
در واقع، شما یک دستمال مایکروفایبر نیاز دارید تا خاک و لک را از لنزها وصافی ها تمیز کنید. مایع تمیزکننده لنز نیز توصیه می شود زیرا کمک  میکند از شر لکه ها، مخصوصا ذرات نمکی رها شوید.

Screen-Shot-2016-05-11-at-20.16.15
زمانیکه از مناظر دریا و یا در شرایط باد و بارانی عکاسی میکنید، باید لکه ها حتما تمیز شود. این عادت به شما کمک می کند تا زمان بیشتری به استفاده از ابزارتان اختصاص دهید.

عادت #3 : موقعیت را ترک نکنید

قبل از آنکه کارتان به پایان برسد موقعیت رو ترک نکنید !

sachsen-sunset-winter-tree

این عادت از مهمترین سفارشاتم به عکاس های فضای بیرون است. این اتفاق بیشتر زمانی که تازه کار بودم می افتاد. تصمیم میگرفتم از طلوع یا غروب خورشید عکس بگیرم، اما چون هوا خوب نبود، بجای ماندن مدت زمان بیشتر در آنجا، ترجیح میدادم برگردم. در زمان برگشت، برای دقایقی اندک آسمان قرمز شد. گاهی بهتر است بیشتر بمانید.

Storm at Liencres

پس بخاطر داشته باشید، تا قبل از آنکه به پایان برسد، کمی بیشتر بمانید شاید با صحنه های ارزشمند مواجه شوید و بتوانید تصویر خوبی ثبت کنید.

منبع : digital photography school

به این مطلب چه امتیازی میدهید ؟
0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا