اخبار گوناگون

چالش عکاسی دیدافراز : عکاسی از بزرگترین ماه قرن

چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن
چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن

24 آبان بزرگ‌ترین ماه قرن 21 را ببینید

اگر شب 24 آبان به آسمان نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ماه از همیشه بزرگ‌تر و روشن‌تر است، به گفتۀ دانشمندان ماه در این تاریخ از هر زمانی در 68 سالِ گذشته بزرگ‌تر به نظر می‌آید و بزرگ‌ترین ماه از ابتدای قرن 21 تاکنون است. حتماً سعی کنید نگاهی به ماه بیاندازید چون تا سال 2034 احتمالاً ماهی به این بزرگی نخواهید دید.

زمانی که ماه در حالت بدر و نزدیک‌ترین فاصله به زمین قرار می‌گیرد بزرگ‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌آید. ابرماه یا «سوپرمون» که معمولاً هر 13 ماه یک‌بار رؤیت می‌شود اغلب 14 درصد بزرگ‌تر و 30 درصد روشن‌تر از ماه معمولی دیده‌می‌شود. گزارش‌ها حاکی است این ابرماه در قارۀ آسیا ساعت 17:22 در تهران ساعت 19:22 در هند و ساعت 21:52 در هنگ‌کنگ در بهترین حالت برای دیده‌شدن قرار دارد، یک ماه پس از این ابرماه فوق العاده، در تاریخ 14 دسامبر (24 آذر) ابرماهی دیگر قابل رؤیت خواهد بود، اما این ابرماه مردم را از فرصت دیدن بارش شهاب‌سنگ جوزایی که کانون تمرکز آن در صورت فلکی جوزا به نظر می‌آید، محروم می‌کند. بارش شهاب‌سنگ جوزایی همه ساله روی می‌دهد، اما امسال به خاطر نور بیشتر ابرماه، تعداد شهاب‌سنگ‌هایی که می‌توان دید بسیار محدود خواهد بود. ناسا می‌گوید ممکن است در ساعت اوج بارش چند شهاب‌سنگ در آسمان رؤیت شود این در حالی است که همه ساله هنگام این بارش بیش از 100 شهاب سنگ در هر ساعت در آسمان دیده‌می‌شود.

چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن
چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن

دیدافراز نیز از شما علاقه مندان هنر عکاسی دعوت می کند عکس های خود از این لحظه کمیاب و به یادماندنی را در گروه تلگرام و یا کانال تلگرام دیدافراز با ما و دوستان هنرمند ما به اشتراک بگذارید.

عکس های کاربران در سایت قرار میگیرد ، عکس ها فقط باید از طریق ربات دیجی سنتر ارسال گردد، عکس هایی که داخل ربات ارسال شده باشد در کانال و سایت دیجی سنتر قرار میگیرد

مشاهده مطلب  یک عکاس، عکس به سرقت رفته خود را با عنوان NFT به قیمت 300 هزار دلار فروخته است

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا