آموزش عکاسی دیجیتال

چگونه پنجره را به جعبه نور خانگی تبدیل کنیم

اگر به کارهای فنی علاقه دارید یا به قول معروف دست به آچارتون خوبه تو این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه جعبه نور خانگی درست کنید تا بتوانید از گلها عکس هایی زیبا با نور پس زمینه بگیرید.

چگونه پنجره را به جعبه نور خانگی تبدیل کنیم
چگونه پنجره را به جعبه نور خانگی تبدیل کنیم

شما برای عکاسی از گلها در محیط داخل به نور و فلاش حرفه ای احتیاج ندارید. در این پروژه ما می خواهیم با استفاده از یک برگه کاغذ روغنی و استفاده از نور پنجره، جعبه نور خود را بسازیم و به صورتی طبیعی عکاسی کنیم.

با چسباندن یک کاغذ نیمه مات به یک پنجره بزرگ، ما می خواهیم یک استودیوی کوچک خانگی ایجاد کنیم. کاغذ باید به حد کافی نازک باشد تا نور امکان عبور از آن را داشته باشد و مانند یک پخش کننده عمل کند، در عین حال یک پس زمینه سفید شفاف برای سوژه ما ارائه دهد.

ما می خواهیم از چند گل با استفاده از این تکنیک عکاسی کنیم، ما می خواهیم برای نشان دادن طرح و رنگ گلبرگ، برگ ها و ساقه پس زمینه گل را روشن کنیم. این یک را ه ساده اما موثر برای گرفتن جزئیات ظریف است که در غیر این صورت ممکن است از دست برود.

نکته کلیدی این روش اجتناب از نور مستقیم آفتاب است، و از آنجا که ما می خواهیم نوردهی به صورت یکسان انجام شود، پنجره رو به شمال بهترین گزینه است. چند کاغذ روغنی تهیه و شروع کنید…

  1. اجازه دهید نور وجود داشته باشد!

برای ساخت جعبه نور، یک تکه بزرگ کاغذ روغنی را با استفاده از نوار چسب به پنجره بچسبانید. پنجره ای را که در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته باشد و اتاقی را که امکان کار با سه پایه را فراهم می کند، انتخاب کنید.سوژه را داخل یک گلدان در لبه پنجره، میز یا صندلی قرار دهید.

اجازه دهید نور وجود داشته باشد!
اجازه دهید نور وجود داشته باشد!
  1. تقدم دیافراگم

حالت تقدم دیافراگم (Av) را برای کنترل کامل بر دیافراگم انتخاب کنید، سپس یک دیافراگم باریک مانند f/8-16 را برای داشتن عمق میدان کافی در گرفتن نقطه کانونی سوژه به صورت واضح را انتخاب کنید. این مقدار بر اساس شکل و اندازه سوژه متغیر خواهد بود.

تقدم دیافراگم
تقدم دیافراگم
  1. سوژه اصلی

مقدار ایزوی 100 را برای داشتن عکسی بدون نویز انتخاب کنید، و دوربین نیز به صورت خودکار سرعت شاتر مناسب را انتخاب خواهد کرد. سوژه را در مقابل کاغذ روغنی قرار دهید، یا آنرا در گلدان قرار دهید و یا حتی می توانید با استفاده از چسب های شفاف آنرا به کاغذ بچسبانید. ما در اینجا از یک لاله رنگارنگ استفاده کردیم..

سوژه اصلی
سوژه اصلی
  1. پشتیبانی کامل

از آنجایی که ما در محیط داخل از دیافراگم باریک استفاده می کنیم، این احتمال وجود دارد که سرعت شاتر دوربین آنقدر بالا نباشد که بتوانید به صورت دستی و بدون سه پایه عکاسی کنید. در نتیجه برای پشتیبانی دوربین و استفاده از حالت Live View از سه پابه استفاده کنید تا در ترکیب بندی و فوکوس عکس به شما کمک کند.

پشتیبانی کامل
پشتیبانی کامل
  1. جبران نوردهی

وقتی که دوربین شما یک سوژه با نور پس زمینه را ارزیابی می کند، سعی می کند تا نور پس زمینه را تا حد متوسطی کم کند و سوژه را بدون نوردهی باقی می گذارد. جبران نوردهی را به 1+ افزایش دهید و یک عکس برای نمونه بگیرید و اگر لازم بود مجددا این عدد را افزایش دهید.

جبران نوردهی
جبران نوردهی
  1. ترکیب بندی و فوکوس

با استفاده از حالت Live View می توانید در بزرگنمایی x10 بر روی نقطه کانونی زوم کنید و حلقه تنظیم دستی فوکوس بر روی لنز را بچرخانید تا به فوکوسی واضح دست پیدا کنید. از یک ریموت کنترل شاتر  (یا زمان سنج خودکار 2 ثانیه ای)استفاده کنید تا از برخورد با دوربین در طی نوردهی اجتناب کنید.

ترکیب بندی و فوکوس
ترکیب بندی و فوکوس
0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا