اخبار و مقالاتاخبار گوناگون

پرپر شدن 19 نیروی دریایی ارتش بر اثر شلیک اشتباه

19 نفر از اعضای نیروی ارتش بر اثر شلیک اشتباه به شهادت رسیدند.

روز گذشته در تمرین نیروی دریایی ارتش ناو جماران به اشتباه به ناوچه کنارک موشک شلیک کرد که 19 نفر به شهادت رسیدند و 15 نفر هم زخمی شدند که وضعیت انها مناسب گزارش شده است. گفته می شود تعداد سرنشینان ناوچه کنارک 40 نفر بوده است. این حادثه در بند کنارک در استان سیستان و بلوچستان در دریای عمان رخ داده است. ناوچه کنارک برای برای بررسی های دقیق به اسکله منتقل شده است. ارتش جمهوری اسلامی ایران این حادثه را تایید کرد. در پی این اتفاق امیر سر لشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ایران پیامی را صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
ولَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ
پوشیدن خلعت شهادت آرزوی رزمندگان مومنی است که صادقانه و جان برکف، زندگی خود را وقف دفاع از آرمان ها و حدود و ثغور کشور نموده اند.
وصول به این مطلوب اگرچه برای شهیدان شیرین و گواراست، برای بازماندگان تلخ و جانکاه است و فراغ آنها جز به لطف خداوند رحمان و رحیم جبران نمی شود.
شهادت جمعی از رزمندگان سپیدپوش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به محضر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی)، خانواده معظم شهدا و همه همرزمان عزیزم تبریک و تسلیت عرض می کنم.
از درگاه خداوند بزرگ برای آن عزیزان که اینک در جوار رحمت پروردگار آرام گرفته اند، علو درجات و برای خانواده معظم آنها صبر و اجر مسئلت می نمایم.

0 / 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا