اخبار گوناگون

فیسبوک عکس های 360 درجه را پشتیبانی می کند

تصاویر 360 درجه در فیسبوک
تصاویر 360 درجه در فیسبوک

تنها یک سال پیش ضبط تصاویر 360 درجه بخصوص تصاویر در حال حرکت کار بسیار دشواری بود. در سال 2016 با وجود دوربین هایی مانند Ricoh Theta, Samsung Gear 360  یا LG 360 Cam ضبط تصاویر 360 درجه کار راحتی شده. طبیعی است که بزرگترین شبکه اجتماعی وب نیز بعد از اینکه در سال گذشته ویدئوهای 360 درجه را در خوراک های خبری خود جمع کرد، نمی خواهد از این جریان عقب بماند و اعلام کرد که از عکس های 360 درجه در موبایل و وب پشتیبانی می کند.

این ویژگی جدید که ‘360 Photos’ نامیده می شود، انتظار میرود تا چند هفته دیگر در دسترس کاربران قرار گیرد و به آنها این امکان را می دهد تا عکس های 360 درجه را در پست های خود قرار دهند. کاربران قادر خواهند بود تا با کشیدن انگشت خود بر روی صفحه موبایل یا با استفاده از ماوس در مرورگر های وب کامپیوتر های خانگی جزئیات تصاویر را ببینند. البته امکان استفاده از عینک های واقعیت مجازی مانند Samsung Gear VR یا Oculus Rift برای داشتن تجربه ای هیجان انگیزتر نیز وجود دارد.

پشتیبانی فیسبوک از این نوع عکس ها و ویدئوها بسیار مهم است و می تواند به محبوبیت هرچه بیشتر آنها کمک کند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید ؟
0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا