آموزش عکاسی دیجیتال

چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم

در این مقاله ساده به شما خواهیم آموخت که چگونه یک عکس از انعکاس را به یک اثر هنری امپرسیونیسم (دریافتگری) تبدیل کنیم.

عکس امپرسیونیسم

چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم
چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم

مقلدان امپرسیونیسم سعی می کنند تا به جای ثبت تمام جزئیات، تجربه مشاهدات را بازسازی کنند. دوربین های امروزی جزئیات بسیار زیادی را می گیرند، اما همانطور که این تکنیک های ساده و سریع نشان می دهد، شما مجبور نیستید بیشترین پیکسل ها را برای گرفتن نتایج مطلوب ارائه دهید.

اگر می خواهید عکسی را مخصوص این پروژه بگیرید، احتیاج دارید که از سطح آب با امواج آرام عکاسی کنید. یک رودخانه یا دریاچه با صحنه ای رنگارنگ در بالای آن بسیار مناسب است. ارتفاع دوربین از زمین، صحنه ای که از آن عکاسی می کنید را تحت تاثیر قرار می دهد؛ در سطح آب، انعکاس بلندتر اما محوتر خواهد بود. اگر دوربین را در ارتفاع قرار دهید، انعکاس کوتاه تر اما واضح تر خواهد بود.

شما به آبی احتیاج دارید که کاملا ساکن باشد. از یک سه پایه استفاده کنید تا دوربین را کاملا ثابت نگه دارد و بتوانید سرعت شاتر بالاتری داشته باشید.

نوردهی دو تا سه ثانیه امواج کم آب را با هم ترکیب می کند. ممکن است احتیاج باشد که برای طولانی ساختن سرعت شاتر از فیلتر ND استفاده کنید. وقتی از یک صحنه عکاسی کردید، زمان زیادی لازم نیست تا در فتوشاپ به آن پیچ و تاب دهید تا ظاهری پیدا کند که گویی توسط یک استاد نقاشی کشیده شده است.

عکاسی امپرسیونیسم در 3 مرحله ساده

چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم
چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم
  1. دنیا را وارونه کنید

اول، تصویرتان را بچرخانید. برای این کار این مراحل را دنبال کنید. Image> Image Rotation> Flip Canvas Vertical. تصویر را برش بزنید به طوری که انعکاس باقی بماند. ممکن است هنگام برش زدن بخواهید که تصویر را بچرخانید- نشانه گر ماوس را در گوشه کادر قرار دهید تا آیکون چرخش (Rotation) را ببینید، سپس بکشید تا کادر بچرخد.

  1. بافت اضافه کنید
مشاهده مطلب  پنج دلیل استفاده از لنز 50mm برای عکاسی منظره

 

چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم
چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم

Cmd/Ctrl+J را فشار دهید تا تصویر را دوتایی کنید، با انتخاب لایه کپی شده مراحل زیر را دنبال کنید، Filter>Filter Gallery> Textures> Texturizer. انتخاب کنید که چه مقدار بافت می خواهید در کاغذ باشد. ( ما از 109% استفاده کردیم). Relief را تغییر ندهید و بگذارید روی 4 باشد. Ok را فشار دهید. اگر لازم است می توانید شفافیت را از قسمت layers panel افزایش دهید.

  1. رنگ ها را افزایش دهید
چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم
چگونه یک عکس امپرسیونیسم بسازیم

برای افزایش رنگ ها، Half moon را در انتهای قاب لایه ها (Layers panel) انتخاب کنید تا Vibrance Adjustment layer را اضافه کنید. ما vibrance را تا 79 نقطه افزایش دادیم. بعد Curves Adjusment layer را اضافه کنید و برای عمق بخشیدن به سایه ها و افزایش سایه روشن ها منحنی ملایم S شکل ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا