ثبت اختراع شیائومی

دوربین‌های پاپ آپ یک طراحی جدید برای از بین بردن لبه‌های بزرگ، پانچ‌ها و ناچ‌های موجود در صفحات جلو گوشی‌های هوشمند است. البته با توجه به جدیدترین اختراع ثبت شده توسط کمپانی شیائومی می‌توان به زودی شاهد حرکت دوربین‌های پاپ آپ به سطح بالاتری باشیم. اسنادی که به تازگی توسط CNIPA (اداره ملی مالکیت معنوی چین) تصویب شده است نشان می‌دهد که یک دوربین پاپ آپ با تعداد لنز دوربین ماژولار زیاد، بیش‌تر از آنچه تا امروز تولید شده، توسط کمپانی شیائومی ثبت اختراع شده است.

این ثبت اختراع شامل سه نسخه است، ساده‌ترین آن شامل یک دوربین دوگانه در جلو و پشت است و پیشرفته‌ترین اختراع ثبت شده توسط این کمپانی دوربین دوگانه در جلو به همراه پنج ماژول است. سازگار کردن تمامی این مکانیسم‌های پاپ آپ کار بسیار سختی به نسبت سازگاری تلفن‌های هوشمند امروزی با دوربین پاپ آپ است اما باید به این نکته توجه کرد که حسگرهای استفاده شده در اختراع شیائومی بسیار کوچکتر از حسگرهای دوربین‌های معمولی است.

طبق معمول تمامی اختراعات ثبت شده، نمی‌توان در این رابطه اطمینان داشت آیا این اختراع قرار است به یک محصول نهایی تبدیل شود یا خیر اما این ثبت اختراع نشان می‌دهد که تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند به دنبال طرح‌های جدیدی برای دوربین‌های محصولات خود هستند.

 

 

مطلب پیشنهادی:  عکاسان جوان برتر ایرانی که باید بشناسید
ستایش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.