آموزش عکاسی دیجیتال

انواع رفلکتور – آشنایی با انواع رفلکتور

آشنایی با انواع رفلکتور

آشنایی با انواع رفلکتور اغلب رفلکتور را در دست بسیاری از عکاسان حرفه ای دیده اید. رفلکتور یکی از لوازم پایه ای عکاسی است که هر شخصی که به صورت حرفه ای عکاسی انجام می دهد از آن استفاده می کند. از آنجا که نور یکی از جنبه های اصلی عکاسی است، مهم است که بتوانیم از وسایل و امکاناتی استفاده کنیم تا بتوانیم برای داشتن نتیجه بهتر، نور را تنظیم کنیم. در اینجا است که رفلکتورها به کار می آیند. رفلکتورها یک گزینه ارزان برای منبع نور ثانویه می باشند. رفلکتورها چهار رنگ متفاوت دارند که هر کدام ویژگی ها و کارکردهای مختلف دارد.

آشنایی با انواع رفلکتور
آشنایی با انواع رفلکتور

نقره ای

این رفلکتور بیشترین مقدار نور را منعکس می کند. در استودیوها بیشترین کاربرد را دارند زیرا رنگ نقره ای رنگ نور منعکس شده را تغییر نمی دهد. این رفلکتور برای عکاسی پرتره ایده آل است.

سفید

برای استفاده در محیط داخل و خارج بیشترین انعطاف پذیری را دارد. از آنجا که رفلکتور سفید نور را به اندازه رفلکتور نقره ای بازتاب نمی دهد، مناسب برای استفاده در هم در محیط داخل و هم در محیط خارج را دارد. این رفلکتور برای عکاسی تبلیغاتی مناسب است.

طلایی

بهترین کاربرد رفلکتور طلایی در محیط بیرون است که رنگ طلایی آفتاب را تقویت می کند. تاثیر رفلکتور طلایی در محیط داخلی همانند محیط بیرون است با این تفاوت بزرگ که درمحیط بیرون نور منعکس شده رنگ زرد تندی خواهد داشت. بهتر است که استفاده از آن به محیط بیرون محدود شود مگر اینکه خواستار رنگ زرد باشیم.

مشکی

این نوع رفلکتور بسیار متفاوت تر از مدل های دیگر است. رفلکتور مشکی بیشتر از اینکه نور را منعکس کند آنرا جذب می کند. این رفلکتور برای وقتی مناسب است که نور زیادی در محلی که برای عکاسی انتخاب کرده اید وجود دارد. رفلکتور مشکی مناسب عکاسی انعکاسی است.

مشاهده مطلب  10 لوازم ضروری برای عکاسی در سفر

برای استفاده از رفلکتور نمی توان محل دقیقی برای قرارگیری آن در نظر گرفت. خیلی ساده رفلکتور خود را به اطراف بگردانید و ببینید که در چه موقعیتی به نور مناسبی دست پیدا می کنید و بعد از آن از یک پایه برای نگهداری رفلکتور استفاده کنید.

 

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا